Jednací řád PK Kraje Vysočina

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

[Úvodní stránka]  Organizační část > Organizace povodňové ochrany >

Jednací řád PK Kraje Vysočina

(1)Jednací řád Povodňové komise Kraje Vysočina (dále jen „Jednací řád“) se vydává podle článku 7 Statutu povodňového orgánu Kraje Vysočina.

(2)Jednací řád je vnitřním předpisem povodňového orgánu kraje. Upravuje jednání Povodňové komise Kraje Vysočina (dále jen „Komise“), která je v době povodně povodňovým orgánem.

(3)Jednací řád schvaluje Komise.

(4)Sídlem Komise je místnost krizového řízení Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina (dále jen „HZS“), v případě potřeby může být jednání svoláno i na jiné místo.

(1)Komise zasedá při povodních podle potřeby v závislosti na rozsahu povodně, případně dalších potřebách spojených s řešením povodně. V období mimo povodeň se členové Komise schází k projednávání organizačních a jiných otázek k zabezpečení připravenosti na ochranu před povodněmi, a to nejméně jedenkrát ročně.

(2)Zasedání Komise svolává její předseda. V nepřítomnosti předsedy svolává zasedání Komise její místopředseda. Každý člen Komise má právo požádat předsedu o svolání Komise. Komise bude rovněž svolána, pokud o to požádá předseda povodňové komise obce s rozšířenou působností na území Kraje Vysočina.

(3)Zasedání Komise se svolává v období povodní telefonicky, faxem nebo e-mailem tak, aby zprávu o zasedání členové Komise obdrželi zpravidla nejpozději 5 hodin před zasedáním. V naléhavých případech jsou použity spojové prostředky Integrovaného záchranného systému. Svolání zasedání musí obsahovat kromě místa a doby zasedání také základní informaci o povodňové situaci. Svolání v období povodní provádí HZS.

(4)V období mimo povodní se zasedání členů Komise svolává písemnou pozvánkou tak, aby ji členové Komise obdrželi nejpozději 8 pracovních dní před zasedáním. Pozvánka obsahuje místo, dobu a program zasedání. K pozvánce se připojují materiály k projednání, pokud nebyly členům Komise doručeny dříve.

(5)Zasedání Komise se místo člena Komise může zúčastnit jím písemně pověřený zástupce. Na zasedání Komise mohou být pozváni členové pracovního štábu Komise, hosté a experti.

(1)Svolává Komisi a řídí její jednání.

(2)Odpovídá za činnost Komise ústřednímu povodňovému orgánu.

(3)Jmenuje a odvolává členy Komise. Stanoví vedoucího a členy pracovního štábu Komise. Dává pokyny pro jejich činnost.

(4)Může činit neodkladná opatření při nebezpečí z prodlení, která předkládá dodatečně Komisi ke schválení.

(5)Žádá o svolání Ústřední povodňové komise a účastní se na vyžádání jejího jednání.

(6)Zodpovídá za zpracování a aktualizaci Povodňového plánu Kraje Vysočina.

(7)Podepisuje závěrečnou zprávu o povodni v Kraji Vysočina.

(8)Podepisuje doklady o majetkové újmě vzniklé v důsledku činnosti nebo opatření uložených v době povodně Komisí.

V plném rozsahu zastupuje předsedu Komise při jeho nepřítomnosti v pořadí:

1.místopředseda – radní Kraje Vysočina pro oblast vodního hospodářství,

2.místopředseda – ředitel HZS,

3.místopředseda – ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina.

(1)Podle pokynů předsedy zajišťuje svolání Komise a vyhotovuje zápisy z jejího zasedání. Připravuje podklady pro zasedání Komise.

(2)Vede povodňovou knihu.

(3)Je vedoucím pracovního štábu, pokud předseda Komise nestanoví jinak.

(4)Zajišťuje součinnost a tok informací mezi Komisí a jejím pracovním štábem.

(5)Zajišťuje příjem informací od HZS a dalších orgánů a jejich předání.

(6)Zajišťuje (soustřeďuje) povodňové plány obcí s rozšířenou působností pro činnost Komise.

(7)Soustřeďuje zprávy povodňových komisí obcí s rozšířenou působností o povodni jako podklad pro činnost Komise a podklady pro zprávu o povodni na území Kraje Vysočina.

(8)Soustřeďuje podklady pro doložení majetkové újmy vzniklé v důsledku činnosti nebo opatření uložených v době povodně Komisí.

(1)Zasedání Komise řídí její předseda. Při jeho nepřítomnosti řídí zasedání její místopředseda podle čl. 4, popřípadě jiný člen Komise, kterého předseda pověřil.

(2)Komise je způsobilá jednat a přijímat závěry, pokud je přítomna nadpoloviční většina jejích členů s výjimkou případů uvedených v čl. 6 odst. 8. Zasedání Komise jsou neveřejná, není-li Komisí rozhodnuto jinak.

(3)Ze zasedání Komise vyhotovuje zápis její tajemník. Kopie zápisu podepsaná předsedajícím, který zasedání řídil, je předána všem členům Komise a dalším účastníkům zasedání podle prezenční listiny nejpozději do 14 dnů po zasedání. K zápisu se přikládá kopie prezenční listiny a případné přílohy, které jsou jeho nedílnou součástí.

(4)Za povodně jsou závěry zasedání Komise předávány jejím členům prostřednictvím telefonů, faxů, e-mailů, sms zpráv popř. jinými komunikačními prostředky.

(5)Písemné podklady pro zasedání Komise se předkládají tajemníkovi Komise nejpozději týden před zasedáním Komise. Pokud budou podklady k dispozici za povodně pak nejpozději před zahájením zasedání. K písemným podkladům se připojí formulace návrhu usnesení, které má Komise přijmout.

(6)Pokud byli na zasedání Komise pozváni členové pracovního štábu Komise, jsou přítomni po celou dobu. Hosté a experti jsou přítomni zpravidla jen na jednání k bodu, který se jich týká.

(7)Závěry ze zasedání Komise jsou přijímány formou usnesení nebo doporučení a jsou podepisovány předsedajícím. Ve sporných případech se rozhoduje hlasováním podle článku 7.

(8)V nutných případech, o kterých rozhoduje předseda Komise případně pověřený místopředseda, je Komise schopna činnosti a rozhodování ve složení minimálně tří členů Komise. Ostatní členové budou o rozhodnutí vždy informováni, pokud možno předem, v naléhavých případech dodatečně (zápisem, záznamem apod.).

(9)Materiály přijaté Komisí i její usnesení jsou neveřejné, pokud Komise nestanoví jinak.

(1)Komise hlasuje zpravidla o každém bodu jednání zvlášť, může také hlasovat o znění závěrů ke všem bodům najednou.

(2)Hlasuje se zpravidla veřejně (aklamací). Tajně se hlasuje, pokud tak Komise o jednotlivém hlasování rozhodla, například když se jedná o finančních prostředcích. Do zápisu a usnesení se uvádí pouze poměr hlasování. Odlišné stanovisko člena (členů) Komise se do záznamu uvádí jen na jeho (jejich) požádání.

(3)Právo hlasovat mají všichni členové Komise; pokud jsou na jednání přítomni jejich zástupci, hlasují jen tehdy, mají-li pověření k hlasování. Závěr je přijat, pokud pro něj hlasuje nadpoloviční většina přítomných členů či zástupců oprávněných k hlasování. V případě rovnosti hlasů rozhoduje hlas předsedajícího.

Pracovní štáb plní úkoly stanovené Komisí, předkládá Komisi návrhy na přijetí opatření, popř. zajišťuje jejich provedení. Vyhodnocuje stav a potřebu opatření na ochranu před povodněmi na území Kraje Vysočina.

Oficiální informace za Komisi o povodni na území kraje pro veřejnost a sdělovací prostředky podává její předseda nebo místopředsedové nebo tiskový/á mluvčí Kraje Vysočina, případně určení členové Komise, pokud je k tomu předseda Komise pověřil.

(1)Změny a doplňky Jednacího řádu podléhají schválení Komisí.

(2)Jednací řád v úplném platném znění je veřejně přístupný na webových stránkách Kraje Vysočina.

(3)Tento jednací řád nabývá účinnosti dne 20. 2. 2017.

 

V Jihlavě dne 20. 2. 2017


Jiří Běhounek
předseda Povodňové komise Kraje Vysočina

 

Související odkazy: Povodňové komise

Soubor: c_org_organizace_jednaci_rad.htm


Organizační část > Organizace povodňové ochrany > Jednací řád PK Kraje Vysočina

   | tisk | nahoru |

stránka aktualizována: 16.12.2018, publikována: 04.11.2024